ĆORIĆ U ODLIČNOM MEČU IZBORIO OSMINU FINALA US OPENA!

U trećem kolu US Opena Borna Ćorić odigrao je fenomenalan meč te slavio u nevjerojatnom preokretu koji se i ne viđa svakodnevno. Naime, Borna je u pet setova pobijedio favoriziranog Grka Stefanosa Tsitsipasa, inače šestog tenisača svijeta!

Od početka meča Ćorić je igrao jako dobro, te nakon gubitka prvog seta u tie breaku, u drugom setu je dominantnom predstavom poravnao rezultat. No, nakon toga u trećem setu, Bornina igra pada pri rezultatu 4-3* kada Tsitsipas veže četiri odlična gema, uzima set, pravi break u 4. setu, nakon čega je Čorić “nestao” s terena. Tsitsipas je poveo 5-1 i svi su mislili da je meč gotov osim Borne koji vraća jedan break, na *3-5 spašava dvije vezane meč lopte, a onda na 4-5* spašava i okreće 40-0 te prednost Tsitsipasa, uzima break i dolazi na 6-5*.  Zatim, s novim breakom Ćorić poravnava rezultat na 2:2 u setovima i uvodi susret u peti set.

Drama se nastavila i u petom setu u kojem nakon mnogo borbe, Borna na kraju u tie breaku konačno lomi Stefanosa te odnosi jednu od najvećih pobjeda u profesionalnoj karijeri!

U borbi za četfinale Ćorić će igrati protiv Jordana Thompsona, 63. tenisača svijeta.